Novinky
Potápačské potreby -predajňa

Chceš sa naučiť potápať alebo si kúpiť potápačské veci na dovolenku. Tak neváhaj a otvor si náš druhý web s ponukami a kurzami: https://www.globdive.sk/

viac
Požičovňa cestných bicyklov a kufrov

V našej ponuke nájdete cestné bicykle vo veľkostiach S,M.L.XL. Karbonové, hliníkové, hliník-karbonové. Servisované, kvalitné. Požičiavam za priazdnivé ceny. Požičovňa ochranných kufrov na bicykle-preprava lietadlom alebo autom-autobusom. Ak chcete viac info: Kliknite tu!

viac
Požičovňa ochranných kufrov na bicykel.

Požičovňa ochranných kufrov na cestovanie. Pozrite si našu aktuálnu ponuku-požičiavame za dobré ceny! V menu našej stránky. Pozri si našu ponuku! TU:

viac
Funkčné oblečenie na zimu a jar

V našej ponuke nájdete kvalitné oblečenie od značiek Rivelo, Spiuk a iných. Pozrite si nepremokavé, softshelové a teplé bundy, ktoré ocení každý cyklista. Sú v dámskom a pánskom prevedení.Nohavice proti...

viac
Výrobcovia / značky

Dôležité veci,nič zbytočné

Úvod Ako sa zbaliť na dovolenku na bicykli

Ako sa zbaliť na dovolenku na bicykli.

Zoznam vám má pomôcť pri príprave individuálnej, viacdennej cyklotúry.

Je to len orientačný zoznam!

Keďže každá cyklotúra sa uskutočňuje za iných rámcových podmienok, vybavenie a batožina sa stále menia. Základný princíp je však vždy rovnaký: Čím menej batožiny, tým väčšia zábava pri bicyklovaní!

Preto by si mal človek pred balením vždy dať otázku, či by mu daná vec naozaj chýbala, keby ju nechal doma.

 

Vodotesné cyklistické tašky

 • dve samostatné cyklistické tašky, vzadu
 • alebo dve low-rider tašky, vpredu
 • jedna taška na volant bicykla s priehradkou na mapu
 • eventuálne valcový vak, vzadu
 • taška na gel,powerbanku a doklady horná rúrka kostry

 

Obsah cyklistických tašiek

 • Oblečenie: krátke nohavice, dlhé nohavice, cyklistické nohavice, ponožky, spodná bielizeň, tričká, nohavice do dažďa, sveter, vetrovka (nepremokavá), šiltovka, plavky, tenisky / cyklistické topánky, ďalší pár topánok / sandále, cyklistické rukavice, cyklistická prilba
 • Orientácia & dokumenty: opasok s vreckom na peniaze, cyklistické mapy, cyklistický sprievodca, občiansky preukaz / pas / zľavová železničná karta (príp. študentská karta), zoznam hostiteľov, peniaze / platobná karta, kópie dokumentov, písacie potreby, notes s adresami, mobilný telefón (vrátane nabíjačky)
 • Lekárnička cyklistu: balíček prvej  pomoci, leukoplast / elastický obväz, repelent, teplomer, lieky proti hnačke, dezinfekčný prostriedok, štuple do uší, aspirín (alebo podobné lieky proti bolesti)
 • Hygiena & starostlivosť: telový šampón / šampón na vlasy, hrebeň / kefa, zubná kefka / zubná pasta, opaľovací krém, holiace potreby, dámske vložky/tampóny, prostriedok / pasta na umývanie, saponát / kuchynské utierky, toaletný papier / vreckovky, prostriedky na čistenie obuvi / potreby na šitie
 • Vybavenie bicykla: zámok na bicykel, náhradná duša na bicykel, fľaše na pitie, hustilka a sada na opravu plášťa, náradie, handry, náhradné káble na brzdy a prehadzovač (matice, skrutky, podložky, brzdové čeľuste, drôt, 2-komponentné lepidlo, atď.)
 • Iné:digitálny fotoaparát / kamera (vrátane nabíjačky), vreckový nôž, baterka, skladacie nožnice, sviečky / lampáš so sviečkou, literatúra, cyklistické okuliare
 • Kempovanie: spací vak, karimatka, ľahký stan, textilná lepiaca páska, cestovný varič, riad, soľ, cukor a koreniny,sáčkové potraviny a konzervy

Ostatné potrebné veci podľa toho, kam vyrážate, čo chcete od daného výletu alebo dovolenky, aby sa splnilo alebo dosiahlo.


Plánovanie a trasy cesty urobte čo v najväčšom predstihu, aby ste si mohli vybrať kempovanie,ubytovanie alebo výlet na kultúrne akcie v danom regióne-kraji. Na googli je veľa zaujímavých hradov,sídiel,zaujímavostí,ktoré by ste v danom regióne nemali minúť. 

Vytlačenie si hlavných bodov cesty alebo zaujímavostí vám spríjemní deň-nemusíte toľko hladať alebo rozmýšľat, kam sa vydať ,alebo keď sa stratíte môžete sa pozrieť ako sa dostať späť. 

Prajem Vám,aby výlety ,dovolenky dopadli čo najlepšie a oddýchli ste si pri bicyklovaní a spoznávaní okolných krajín- regiónov.

Copyright 2018 - 2022 © Bicyklový obchod,súčiastky,servis,oblečenie