Novinky
Funkčné oblečenie na zimu a jar

V našej ponuke nájdete kvalitné oblečenie od značiek Rivelo, Spiuk a iných. Pozrite si nepremokavé, softshelové a teplé bundy, ktoré ocení každý cyklista. Sú v dámskom a pánskom prevedení.Nohavice proti...

viac
https://www.facebook.com/dragbicykle/

Leto začalo skoro!

Úvod Leto začalo skoro!

Cyklisti sú už všade. Na Devín a do Karpát vyrážajú celé rodiny. Ten dorast, ktorý sa hýbe a nesedí pri počítači, to je nádhera. Užívajú si vánok, počasie, prírodu. Prečo to píšem -Treba pozrieť aj na bezpečnosť pri jazde.

Tu sú niake tipy :

  1. Noste na hlave prilbu.Aj ja v nej vyzerám ako puk ale nosím ju. Prvoradým a správnym výberom zamedzíte aby vám helma-prilba sedela a dala sa doštelovať. Vy už pri výbere vyberáte formu -ktorá sa vám páči aké má upínanie, s čoho je vyrobená, vycpávky a bezpečnostné odrazky a podobne. 
  2. Odrazky na ráme alebo kolesách. Tie pomáhajú pri zlej viditelnosti aby vás bolo vidieť. Nepodcenujte tieto lacné ale potrebné príslušenstvo. Sú buď červené alebo biele.
  3. Svetlá. Predné s dobrou svietivostou a výdržou. Zadné červené aby blikalo a tiež malo dlhú výdrž batérie. Už v terajšej dobe sa používajú led diody ako hlavné svetelné zdroje s malou spotrebou energie.
  4. Lepiaca sada ta je potrebná na všetkých výletoch . Či už pomôžete vý niekomu alebo aj sebe. Je dobré si to vyskúšať čo ešte potrebujete aby ste dali dole koleso - Klúč, dať dole plášť- montpáky, pumpa.
  5. Zámok abyste mohli ísť do potravín alebo do mesta,na prechádzku. Je to základ ktorý musíte mať.
  6. Netelefonujte počas jazdy- znižuje to vnímanie toho kadiaľ idete a čo vidíte. Reakcie sa predlžujú a vzniká mnoho kolízii. 
  7. Správna obuv aj pre malých už predávajú špecialne topánky na bajk. Pre dospelých majú výber a zaradenie podľa toho aký druh bicykla používate. 
  8. Oblečenie- ochráni vás pri slnečných dňoch pred spálením alebo odrením sa pri páde. Je priedušné a rýchloschnúce. Nohavice majú vložku ktorá slúži aby ste mali pohodlie a aj ochranu citlivých partií. 
  9. atď
Copyright 2018 - 2019 © dragbicykle.sk
"0" width="0" style="display:none;visibility:hidden">