Novinky
Potápačské potreby -predajňa

Chceš sa naučiť potápať alebo si kúpiť potápačské veci na dovolenku. Tak neváhaj a otvor si náš druhý web s ponukami a kurzami: https://www.globdive.sk/

viac
Požičovňa cestných bicyklov

V našej ponuke nájdete cestné bicykle vo veľkostiach S,M.L.XL. Karbonové, hliníkové, hliník-karbonové. Servisované, kvalitné. Požičiavame za priazdnivé ceny. Ak chcete viac info: Kliknite tu!

viac
Požičovňa ochranných kufrov na bicykel.

Požičovňa ochranných kufrov na cestovanie. Pozrite si našu aktuálnu ponuku-požičiavame za dobré ceny! V menu našej stránky. Pozri si našu ponuku! TU:

viac
Funkčné oblečenie na zimu a jar

V našej ponuke nájdete kvalitné oblečenie od značiek Rivelo, Spiuk a iných. Pozrite si nepremokavé, softshelové a teplé bundy, ktoré ocení každý cyklista. Sú v dámskom a pánskom prevedení.Nohavice proti...

viac
https://www.facebook.com/dragbicykle/
Výrobcovia / značky
Úvod Murska cyklocesta

Murska cyklocesta

Za chvíľu začína hlavná sezóna 2020 na bicyklovanie a objavovanie nových a krásnych častí Rakúska. Predstavujem vám Mursku cyklotrasu z Stikerhutte do Mariboru v Slovinsku.

Trasa vedie popri rieke, jazerách s krásnou prírodou a zákutiami. Veľa hradov,dediniek ako z rozprávky. Lesy a osamelé zákutia sú vhodne na prespatie v stane alebo v priľahlých kempoch alebo rodinných privátoch. 

Trasa sa dá rozplánovať na niekoľko dní, aby ste sa cestou nikam neponáhľali a užili si výhľady a prírodu.

Prvý deň:

Stikerhutte-Murau sa začína v nadmorskej výške 1750metrov nad morom. Prvé kilometre sú najkrajšie ktoré vedú úzkym údolím s majestátnymi horami a vrchmi. Skoro celú dobu jazdy ide cesta dole svahom alebo rovno žiadne veľké prevýšenie nehladajte a to po celej trase Mur rad weg. Celá cesta nie je asfaltová, ale aj šotolina sa dá na cestnom bicykli prežiť. Mnoho zákrut a zjazdov v prekrásnej prírode. Vychutnavajte a objavujte. Je to prvých 80 km na tejto úchvatnej trase. Potom sa môžete ubytovať v kempingu v Murau hňed vedľa rieky.

Druhý deň:

Murau- Judenburg trasa o dĺžke 50,5km merne zvlnená ale vedšinou dole kopcom. Idaálna na krásne výhľady a šum rieky. Cesta je asfaltová na 95% takže absolútne perfektná a vhodná na všetky druhy bicyklov. Rodiny s detmi ale aj starší majú na tejto trase dostatok oddychu hlavne kvôli reliéfu trate. Dedinky a uchvatná scenéria hôr ,vodného toku a kludu to je na nezaplatenie. Avšak aj vôňa lúk a kvitnúcich druhov je neopísatelná. Miestna kuchyňa je tiež niečo čo určite treba vyskúšať. 

Tretí deň:

Judenburg-Leoben dĺžka 56,7km cez krajinu lúk ,lesov,viníc,termálnych prameňov a krásnej prírody. Užané spojenie kutúry a pôžitku z jedla a vína. Vihliadky a náučné chodníky tiež stoja za to. 

Štvrtý deň:

Leoben- Graz dĺžka trate 65,8km mierne zvlneného terénu krásnou prírodou s množstvom aquaparkov a prírodných krás. Cesta prechádza cez Bruck an der Mur historické centrum s krásnym námestím a budovami. Ak chcete vidiet aj niečo naviac treba z tohto mesta vyraziť na jazero Gruner see. Je to klenot tejto oblasti a krásny výlet. Pokračujeme späť do Bruck an der mur a smerujeme po cyklotrase do mesta Frohnleiten mesta s pôsobivými budovami a kultúrov počas letných mesiacov. Kúpalisko, reštaurácie a bistrá sú všade v celom meste. pokračujeme do mesta Graz sladkého-pôžitkárskeho mesta Rakúska. Krásne cetrum s hodinovou vežou, kunsthalle, fontánami radnicou,murskymi ostrovmi- s mostami ne rieke, Minimundus -miniatúry slávnych budov a mnoho iného. 

Piaty deň:

Graz-Leibnitz cesta približne 51km podľa toho kde sa po ceste ešte zastavíte aj viac. Skoro stále je to dole kopcom čo je úžasné. Cesta vedie popri vinohradoch,pivniciach a krásnej prírode. Obchodíky ponúkajú aj miestnu špecialitu dyňový olej a kvalitné vína. Netreba sa nikde ponáhľať táto trasa je pre tých čo chcú vychutávať výhľady a jedlo s vínom. 

Šiesty den: 

Leibnitz- Bad Radkersburg 49,8 km trasa skoro rovinatá etapa má mnoho zákutí a divokých a nedotknutých miest. Rieka robí čarovné šumenie a navodzuje kľud a pohodu. Treba vyskúšať miestne špeciality v niakej z miestnych reštaurácii. Kúpalisko s termálnou vodou pod holým nebom v Bad rakernburg je úžasné na zakončenie dňa a potom miestna kuchyňa a západ slnka. toto môže byť posledná etapa vášho výletu ale dá sa pokračovať do Mariboru -Eurovelo 9 vás tam dostane. Je to trasa okolo 79km tiež krásnou prírodou a nádherným prostredím. Užijete si mnoho výhľadov a bystrín ktoré stekajú do údolia. Potom keď prídete do Mariboru v Slovinsku sa dá pokračovať do Chorvátskej Puly. 

Snáď vám tento krátky návod troška ozrejmuje cestovanie na bicykli a mnoho informácii o dobrých a lacných ubytovacích službách nájdete priamo v turistických informačných kanceláriach ,reštauráciach pozdĺž cyklotrasy. 

 

 

"0" width="0" style="display:none;visibility:hidden">