Kategórie      
Výrobcovia / značky
https://www.facebook.com/dragbicykle/
Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?
Táto stránka je chránená službou reCAPTCHA. Zistiť viac.
Informácie získané prostredníctvom Google reCAPTCHA podliehajú Pravidlám ochrany osobných údajov a Zmluvným podmienkam spoločnosti Google a používajú sa všeobecné bezpečnostné účely (nepoužívajú sa na prispôsobenú reklamu spoločnosti Google).

Články o cyklistike

Úvod Články o cyklistike

Vaša nenásytná túha niekam smerovať, niečo nové vidieť a zažiť, vás ženie vpred dobrodružstvám. Začínate sa vzdaľovať mestám, dedinám a objavujete tú pravú prírodu, kultúru,dejiny archeológiu,kraj.

Rútite sa v ústrety neznámemu,tam kde by ste sa inak nedostali.

Cesty,chodníky,cestičky vás zavedú do histórie,opustených dedín,hradov, do histórie,medzi obyčajných ludí a hlavne, kde sa nikto na nič nehrá.

V neposlednom rade zistíte niečo aj o sebe samom.

 

 

Cesty, chodníky alebo iba šotolinová cesta určite niekam vedie. Prve kilometre a vízia, čo dnes uvidím alebo zažijem. Šliapem do pedálov a vzdalujem sa Bratislave, som na ceste ktorá vedie mnohými smermi ,ale ja idem do Rakúska. 

Prečo?

Cesty sú krásne a nerozbité , obiehajúce autá vám dávajú dostatok priestoru, nie že vám odrú dres alebo vás zhodia z bicykla. To sa tu nenosí. Hlavne ohľaduplnosť aj prednosť. Kde sa to u týchto takzvaných západniarov vzalo? 

Majú to v základnej výuke pri autoškole, policajti sa nekašlú, keď vodič niekoho na bicykli ohrozí. 

Nestáva sa často, že hodnotím, ale tak dobré podmienky na bicyklovanie u nás niesú.

Cesty v Bratislave pre cyklistov viac menej neexistujú, alebo sú to iba kúsky trás, ktoré ak skončia, nikde nepokračujú-a sú dosť nebezpečné. 

Je to viac nebezpečné, ako po hlavnej ulici. Prečo si myslíte, že stretávam mnoho ludí na biku u susedov v Rakúsku?

Mnoho dobre značených trás, reštaurácie, ktoré sú lacnejšie ako u nás, úsmev pridajú. Krásna príroda ktorú nemajú tak zhumpovanú a zničenú. Urobili naši popolvári trasu do Pezinka vyskúšajte ju a dalej popri Dunaji uvidíte ako je to jazdiť v tomto zhluku viac menej zle označených cestách. Najviac ludí stretávam na Devíne rodiny s detmi -tiež už za sociku tu bola cesta pre pohraničiarov a tá slúži dodnes. Čo sa zmenilo? iba to, že od značky devínska N.ves je kúsok nového asfaltu pod most slobody. Most Slobody- to sa fakt podarilo ,kto tu nežil nepochopí! Je to jediná vec ,na ktorú môžeme byť právom hrdý.

Devínska nová ves - cyklomost slobody

Tak prechádzam tento most a už vidím Sloss hof ako ho krásne obnovujú vysádzajú nový park okolo múrov ,urobili nový trávnik ,odstránili stromy a posadili kríky. Fakt sila.

sloss hof

Potom pechádzam k sídlu Franca Jozefa. Tiež urobili nové parkovanie, záchody a stále služby zlepšujú. Parkovné je zadarmo-u nás by sa vyberalo.

Vo vnútri zámku je všetko udržiavané ako, by mal opäť prísť Franci.

Pokračujem ďalej do Hainburgu cez most na Dunajom. Teraz sa nedá ísť do Wiedne po cyklotrase ale obnovujú ju, už je nový asfaltový koberec/máj 2019/ už je otvorená a je fakt úžasná. Taký asfalt ani na našich cestách nenájdete. Je to cesta popri Dunaji cez malé dedinky a za chvílu ste vo Viedni. 

 cyklotrasa do viedne 

Ale ja pokračujem do Prellenkirchen a do Bergu a späť na Slovensko. Krásnych 70 km. A takto sa to opakuje skoro každý vikend niaka nová trasa , niečo čo ma zaujme si opäť prídem pozrieť. Naposledy som si bol obzrieť rímske stavby V Bad Deutsch Altenburg. Je tam aj sveté miesto s madonou. 

V Dolnom Rakúsku je mnoho krásnych ciest, ktoré vám dodajú novú  energiu a chuť niečo nové vidieť a zažiť.

Vyskúšajte sa zastaviť a opýtať sa kam sa máte pozrieť, zastaviť.

 

Sagan na pretekoch na bicykloch