Kategórie      
Výrobcovia / značky
https://www.facebook.com/dragbicykle/
Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?
Táto stránka je chránená službou reCAPTCHA. Zistiť viac.
Informácie získané prostredníctvom Google reCAPTCHA podliehajú Pravidlám ochrany osobných údajov a Zmluvným podmienkam spoločnosti Google a používajú sa všeobecné bezpečnostné účely (nepoužívajú sa na prispôsobenú reklamu spoločnosti Google).
Odporúčame
  

Najlepšie cyklistické trasy vo Švajčiarsku

Úvod Články o cyklistikeNajlepšie cyklistické trasy vo Švajčiarsku

Pretože Anthony sídli vo Valais, je to zámerne valaissky zameraný pohľad na najlepšie cykloturistické trasy vo Švajčiarsku (hoci sa púšťame do susedných oblastí Vaud, Uri, Ticino a Bern).

Táto juhozápadná oblasť Švajčiarska je domovom väčšiny najznámejších pasov a jazdenia v krajine. Valaisské zameranie tiež znamená, že získate skvelú predstavu o druhu cyklistiky, ktorú môžete očakávať, ak navštívite pobyt v jednom centre. 

 

Obsah:

Najlepšie cyklistické trasy vo Švajčiarsku

Úvod do cyklistiky vo Švajčiarskom regione Wallis
Aké je Wallis?
8 najlepších cyklistických výstupov vo Švajčiarsku
Do 50 km od Verbieru
Ďalej do zahraničia
8 najlepších cyklistických trás vo Švajčiarsku
1.Slučka Col de la Croix
2. Emossonová priehrada
3. Veľká Scheidegg slučka
4. Col du Grand ST.Bernard
5. Derborencia
6. Slučka Nefenen Pass,San Gottardo a Furka pass
7. Slučka Col du Sanetsch
8 Slučka Furka Pass Susten Pass a Grimsel Pass
9.Švajčiarske národné cyklistické trasy/ eurovelo
 
Existujú nejaké národné cyklistické trasy cez oblasť Valais?
Hlavné body.
Odporúčané narodné cyklistické trasy?
Cakloturistika v Švajčiarsku.
Praktické informácie o cyklistike vo Švajčiarsku.
Kde sú strediská a služby vo Švajčiarsku?
Prečo milovať švajčiarsko?
Čo jesť a vyskúšať vo Švajčiarsku?
Ako sa dostať do Švajčiarska?
Hladáte viac informácii o Švajčiarsku cyklistike v Alpách?
malebné horské dedinky
 

Úvod do cestnej cyklistiky Švajčiarsky región Wallis

Cyklistika vo Valais je jedným z najlepšie strážených tajomstiev cyklistiky. Tento región má k dispozícii ohromnú rozmanitosť cyklistických terénov, od zvlnených viníc až po vysokohorské Cols. Každému niečo vyhovuje. 

V porovnaní s niektorými známymi európskymi cyklistickými lokalitami nájdete tichšie cesty; môžete očakávať ohromujúce výhľady, krásne jazerá a náročné stúpania.

Región Wallis (alebo kantón, ako ich poznajú vo Švajčiarsku) sa môže pochváliť bohatým dedičstvom cyklistiky a je plný ikonických horských priesmykov. Je hostiteľom niektorých z najuznávanejších športovcov na svete vrátane Tour des Station alebo Gran Fondo Valais v závislosti od vzdialenosti, Haute Route Crans-Montana a Alpen Brevet.Vďaka svojej jedinečnej polohe na hranici Francúzska a Talianska sa skutočne stal domovom švajčiarskej cyklistiky, pričom obe sú dostupné za jeden deň.

 

Aké je Wallis?

Región Wallis je obľúbenou destináciou pre milovníkov zimného lyžovania; možno poznáte známe letoviská Zermatt, Saas-Fee a Crans-Montana v oblasti Wallis. 

Na dne údolia je vidieť, ako sa ľadová voda z taveniny rieky Rhony vlieva do údolia do Ženevského jazera, čo vytvára ideálne podmienky pre pestovanie viníc a sadov známych marhúľ a hrušiek. Región má vlastnú mikroklímu a je najslnečnejším regiónom vo Švajčiarsku, čo z neho robí úžasnú cyklistickú destináciu.

S plochými údoliami alebo strmými stúpaniami cez vinice, lesy a otvorené alpské lúky s zvonením kravských zvonov a zasneženými štítmi je to cyklistický raj len pre rozmanitosť terénu.

Švajčiarsko jazda na bicykli


8 najlepších cyklistických výstupov vo Švajčiarsku

Švajčiarsko nie je tak vysoko na zoznamoch mnohých cyklistov, ktorí musia navštíviť, pravdepodobne kvôli tomu, že Tour de France a Giro d'Italia sú na výslní.

Stúpania vo Švajčiarsku sú menej známe ako ostatné v Európe, ale to neznamená, že sú menej pôsobivé; Vždy si myslím, že sú pre znalého cyklistu, toho, ktorého pravdepodobne už navštívili francúzske Alpy a Pyreneje a teraz hľadá nové horské priechody, proti ktorým by sa mohol otestovať. 

To znamená, že región Valais za posledné roky navštívil Tour de France trikrát. Tour de Suisse a Tour de Romandie tiež každoročne navštevujú.

Najlepšie cyklistické výstupy vo Švajčiarsku sú však tie, o ktorých ste ešte nepočuli.

Do 50 kilometrov od Verbieru

 

1. Barrage du Mauvoison, oblasť Wallis - 1 841 m  

Miestny favorit. Slepá cesta na vrchol priehrady. Trasa je to najlepšie, čo môže cyklistika cez Švajčiarsko ponúknuť: zasnežené štíty, dramatická krajina a tiché cesty. Očakávajte, že na tejto trase uvidíte veľa prírody. 

 

2. Priehrada Emosson, oblasť Wallis - 1 956 m 

Cieľ Tour du France 2016. Mená miestnych cyklistických legiend a hrdinov je možné na ceste stále vidieť ako roztrhané. Neuveriteľné výhľady na Mont Blanc až na vrchol tejto náročnej trasy.

3. Col du Sanetsch, oblasť Wallis - 2 242 m 

Slepá cesta na vrchol z neho robí tichšiu cestu ako niektoré z najznámejších francúzskych alebo talianskych ekvivalentov. Je to úžasné stúpanie s 27 km stúpania z dna údolia. Pridajte sa k lanovke zhora nadol na Gstaad a táto slučka je nutnosťou

4. Col du Grand St Bernard, oblasť Wallis - 2 469 m 

Tretia najvyššia spevnená cesta vo Švajčiarsku a strmá v histórii. Col du Grand Saint Bernard je jedným z najvyšších cyklistických stredísk v Alpách, má 2 469 metrov (8 100 stôp). Je to tiež jeden z najdlhších na 45 km zo švajčiarskej strany. Predstavil sa na Tour de France 2009

.Švajčiarsko a cyklistika idú dokopy

5. Col de la Croix, región Vaud - 1 788 m 

Krásne stúpanie, ktoré začína vo viniciach a stúpa cez malé dedinky a lyžiarske stredisko Villars. Populárne stúpanie na Tour du Romandie. Časť z mnohých skvelých možností slučiek v tejto oblasti Vaud.

6. Pass Grimsel, Wallis/Bern - 2 164 m

Grimsel Pass je klasický vysokohorský cyklistický pas, ktorý je jedným z mnohých neuveriteľných výstupov v tomto regióne Švajčiarska. Predstavil sa na Tour de Suisse 2007 ako vrchol hory v 7. etape, 22. júna 2007.

Začíname v meste Meiringen, známom spojením so Sherlockom Holmesom, výstup na vrchol je stabilných 32 km a 1 693 m v priemere 5,8% neuveriteľnej divokej scenérie a členitého terénu. Vyhnete sa tunelom s malými bočnými cestičkami zarezanými v skalách. Na vrchole vás privítajú vysoké jazerá a príjemná reštaurácia pri káve. Ak chcete výstup ukončiť, urobte 7 km zjazd do Gletsch vo Valaisskom kantóne, kde získate 6 neuveriteľných prestávok. 

7. Nufenen Pass, hranica Wallis/Ticino - 2 478 m 

Druhá najvyššia horská pasáž vo Švajčiarsku. Trestné a veľkolepé stúpanie, súčasť najlepšej 100 km trate v Európe, za ktorú hlasoval časopis Cycling Plus. Je to ťažký štart, kým sa cesta nevyrovná a údolie sa neotvorí, aby odhalilo hadovitý priesmyk na vrchol pred vami.

8. Pass Furka, Valais/Uri border - 2 429m 

Štvrtý najvyššie položený horský priechod vo Švajčiarsku a scéna filmu Jamesa Bonda Goldfinger. Je to tiež začiatok ľadovcovej taveniny rieky Rhone. Budete obklopení neuveriteľnou scenériou s nádherným výhľadom na impozantný priesmyk Grimsel Pass, ktorý sa pri priesmyku prediera na vrchol. Fotografia v ikonickom rohu so slávnym uzavretým hotelom Belvedere je nutnosťou. Stúpanie je postupné a povrch vozovky je dobre udržiavaný.   

grimsel cyklistika plná výhľadov

 

 

Švajčiarsko ponúka cyklistom neskutočné množstvo rozmanitosti. 

Od cyklistickej túry po Švajčiarsku s využitím dobre značenej cyklistickej siete až po pobyt na jednom mieste a objavovanie miestneho regiónu je tu veľa možností pre všetky cyklistické schopnosti. Ak však chcete preskúmať horské priechody Švajčiarska, silnú cyklistiku si užijú najviac; veľa sa tu lezie! To znamená, že ak chcete/potrebujete trochu plynu, môžete kedykoľvek zvážiť prenájom elektrobicykla, ktorý vám pomôže vyjsť do hôr.

1. Slučka Col de la Croix

 

VZDIALENOSŤ:

64 kilometrov

PREVÝŠENIE:

1 540 metrov

VÝCHODISKOVÉ MESTO:

Bex, región Vaud

REGIÓNY:

Hranica Vaud/Valais


Najlepšie pre

Col de la Croix je ohromujúce stúpanie, ktoré nie je príliš ťažké, ale za odmenu sa vám naskytne úžasný výhľad na vrchol. Súčasť niekoľkých mnohých skvelých slučiek.

Prehľad

Col de la Croix je 22 km stúpanie začínajúce z údolia na vrchol stĺpca vo výške 1 788 m s prevýšením 1 333 m. 

Jazda je plynulá, najťažšie je vyliezť na strmé úseky von z údolia cez vinice. 

Cesta prechádza očarujúcimi dedinkami, kde sa môžete zastaviť, dať si drink a vychutnať si výhľady. Pri vstupe do lyžiarskeho strediska Villars je cesta tichšia a zhovievavejšia s úsekmi 1%, kde si môžete vychutnať úchvatné výhľady. Zjazd do lyžiarskeho strediska Les Diablerets je rýchly zjazd, ktorý pokračuje do údolia. 

Je to vzrušujúca trasa hore a dole.

Túto trasu je možné zahrnúť do 3 alebo 5-dňového cyklistického výletu po Švajčiarsku pre tých, ktorých kondícia je na dobrej úrovni. Konkrétne trasy budú závisieť od toho, aké stúpania chcete vykonať a v ktorom regióne. 

2. Emossonova priehrada

VZDIALENOSŤ:

63 kilometrov

PREVÝŠENIE:

2 400 metrov

VÝCHODISKOVÉ MESTO:

Martigny, región Wallis

REGIÓNY:

Valaiský región

Najlepšie pre

Cesta k priehrade, ktorá pokračuje v kolesách vašich hrdinov z Tour de France, má k dispozícii dva horské priesmyky, Col de la Forclaz s výškou 1 528 m a Col de la Gueulaz s výškou 1 956 m. 

Prehľad

Trasa s históriou Tour de France a má to dobrý dôvod!

Priehrada Emosson bola cieľom jednej z etáp Tour de France 2016.

Z rímskeho mesta Martigny trasa začína vo viniciach s dvoma možnosťami, klasickou postupnou cestou po Tour de France alebo strmou cestou určenou na majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike UCI 2020 (čo sa nikdy nestalo kvôli Covid-19), smerom na Col de la Forclaz. 

Nasleduje krátky zjazd a potom výstup na Col de la Gueulaz a priehradu Emosson, známu aj vďaka stopám dinosaurov vtlačených do skál. Krajina sa stáva divokou a cesta je neúprosná až na vrchol Col. Z vrcholu sú výhľady na Mont Blanc a Aiguilles du Tour úchvatné. 

Je to späť rovnakou cestou do Martigny na hlavnej ceste Col du Forclaz.

 

3.Veľká Scheidegg slučka

VZDIALENOSŤ:

80 kilometrov

PREVÝŠENIE:

1 500 metrov

VÝCHODISKOVÉ MESTO:

Meiringen, Bernský kraj

REGIÓNY:

Bernský kraj

 

Najlepšie pre

Podľa mňa je to najväčšie alpské cyklistické stúpanie; jazda na bicykli v Alpách nie je o nič lepšia. Vodopády, kravy, jazerá a zasnežené hory. Táto jazda má všetko. 

Prehľad

Región Jungfrau nie je známou cyklistickou destináciou, ale je domovom Grosse Scheidegg, stúpania, ktoré zaškrtne zoznam prianí každého cyklistu. Cesta bez auta, okrem ikonického švajčiarskeho žltého autobusu Post Horn, vodopádov, neuveriteľných výhľadov na zasnežené hory a ľadovce, ktorým dominuje známa severná stena Eiger, nekonečné kravy a niekoľko zastávok na kávu po ceste. 

Je to tiež dosť strmé! 

Dlhý zjazd z vrcholu cez lyžiarske stredisko Grindelwald smerom k brehu Interlakenu a Brienzu späť do Meiringenu a domova Sherlocka Holmesa. 

 

 Tunely slučky Derborence

 

4. Col du Grand St Bernard

VZDIALENOSŤ:

83 kilometrov

PREVÝŠENIE:

2 000 metrov

VÝCHODISKOVÉ MESTO:

Martigny, región Wallis

REGIÓNY:

Valaiský región

 

Najlepšie pre

Toto je ikonická cyklistická jazda na vrchol, ktorej posledných 6 až 7 km predstavuje náročnú výzvu. Je to vysokohorský priesmyk, kde je nadmorská výška rovnako náročná ako stúpanie. S tak silnou históriou by malo byť na vašom zozname povinných akcií. 

Prehľad

Vysoká a dlhá trasa je skutočne náročná iba na posledných 7 km, kde stúpa až na 8%. Posledný úsek je mimo hlavnej cesty, aby ste si mohli vychutnať úchvatnú scenériu, ktorá je divoká. 

Na vrchole sa valíte do Talianska na poriadnu taliansku kávu alebo zostúpite o kúsok ďalej a navštívite refugio. 

Na zostup si vezmite teplé oblečenie a do tunelov zadné svetlo, aby ste mali istotu.

 

 

5. Derborencia

VZDIALENOSŤ:

86 kilometrov

PREVÝŠENIE:

1 350 m

VÝCHODISKOVÉ MESTO:

Martigny, región Wallis

REGIÓNY:

Valaiský región

 

Najlepšie pre

Krásna jazda prírodným rajom. Osobný favorit. 

Prehľad

Pokojná slepá cesta k prirodzene vytvorenému ľadovcovému jazeru pozdĺž cesty so sériou tunelov vysekaných do skaly ponúka ďalší neuveriteľný cyklistický zážitok.

Jednoduchý začiatok údolia cez vinice a vínne jaskyne, vďaka ktorým je tento región taký výnimočný. Trasa stúpa hore, je však krátka a strmá pred neuveriteľnou cestou cez tunely vytesané zo skaly. Údolie sa otvára ľahkým výstupom k ľadovcovému jazeru Lac de Derborence.

6. Slučka Nufenen Pass, San Gottardo a Furka Pass

VZDIALENOSŤ:

99 kilometrov

PREVÝŠENIE:

3 100 m

VÝCHODISKOVÉ MESTO:

Ulrichen, oblasť Wallis

REGIÓNY:

Regióny Wallis, Uri a Ticino

 

Najlepšie pre 

Najlepšia 100 km slučka v Európe. Ohromujúca cyklistická slučka, ktorá je typická pre cykloturistiku vo Švajčiarsku. 

Prehľad

Začíname od Ulrichenu, stúpanie začína okamžite. Nufenen Pass má trestajúci priemer 8,5% so sériou vláseniek, ktoré sa šplhajú smerom k vrcholu. Je krátky a ostrý, sťažuje ho nadmorská výška. 

Pripravte sa na všetky poveternostné podmienky! 

Dlhý zjazd smerom na Airolo a neskutočné stúpanie po vedre zo slávnych dlažobných kociek priesmyku San Gottardo, švajčiarskeho monumentu. 

Pred priesmykom Furka je trochu času na odpočinok a prikývnutím na James Bond Street, miesto natáčania filmu Goldfinger Jamesa Bonda v roku 1964. Krásny zjazd na štart je vašou odmenou za všetko lezenie.

 

7. Slučka Col du Sanetsch

VZDIALENOSŤ:

120 kilometrov

PREVÝŠENIE:

2 400 metrov

VÝCHODISKOVÉ MESTO:

Sion alebo Conthey, región Wallis

REGIÓNY:

Regióny Wallis a Vaud


Najlepšie pre

Jedna z najlepších a najnáročnejších cestných cyklistických trás vo švajčiarskom Wallise. Neuveriteľná slučka, ktorá má všetko, čo by si cyklista želal.

Prehľad

Trasa Col du Sanetsch, ktorá pokrýva celkové prevýšenie 2 450 m, je testovacia, ale krásna. 

Začína sa v údolí údolia cez vinice, cesta sa vinie cez smrekovcové a smrekové lesy a potom sa otvorí pre alpské pasienky plné kráv. S kravskými zvonmi a pamiatkami a pachmi lesov a lúk si nevšimnete cestu stúpajúcu k ľadovcu Tsanfleuron. 

Vaše úsilie bude odmenené neuveriteľným výhľadom na údolie Rhôny a zasnežené štíty. Odtiaľto začína dobrodružstvo malou lanovkou dolu do Gsteigu, malej dediny. 

Potom nasleduje krátke stúpanie na Col du Pillon pri lanovke na ľadovec 3000. 

Užite si dlhý zjazd lyžiarskym strediskom Les Diablerets smerom na Aigle, domov sídla UCI. Potom je to po podlahe údolia späť na štart. V závislosti od smeru vetra je alternatívou aj vlak.

8. Slučka Furka Pass, Susten Pass a Grimsel Pass

VZDIALENOSŤ:

142 kilometrov

PREVÝŠENIE:

4 100 metrov

VÝCHODISKOVÉ MESTO:

Ulrichen, región Wallis alebo Andermatt, región Uri

REGIÓNY:

Regióny Wallis, Bern a Uri

 

Najlepšie pre

Prijímame Furka Pass, Susten Pass a Grimsel Pass, najpôsobivejšie priesmyky vo Švajčiarsku. Dlhé stúpania, vysoké horské priesmyky s neuveriteľnou švajčiarskou technikou, vďaka ktorej je cyklistika vo Švajčiarsku taká výnimočná.

Prehľad

Neuveriteľná trojitá koruna vysokých horských priesmykov, ktoré vyzvú kohokoľvek. Trasa zahŕňa tri najlepšie stúpania, aké je možné vo Švajčiarsku zažiť. 

Trasu je možné použiť ako jednodňovú slučku alebo počas dvoch dní v závislosti od zdatnosti skupiny. Môže to byť tiež súčasťou iných miestnych výstupov, aby ste vytvorili neuveriteľných niekoľko dní lezenia na najlepšie cestné cyklistické výstupy, ktoré Švajčiarsko ponúka. 

cít sa na bicykli ako na vrchole sveta

 

Švajčiarske národné cyklistické trasy/trasy Eurovelo

Švajčiarske národné trasy sú národnou sieťou cyklotrás vo Švajčiarsku. V súčasnosti existuje vo Švajčiarsku deväť takýchto diaľkových cyklistických trás, ktoré boli založené hlavne na podporu cyklistiky vo Švajčiarsku a cykloturistiky. 

Rovnako ako trasy Eurovelo sú cyklotrasy označené červenými smerovkami a nájdete ich na webovej stránke Moje Švajčiarsko alebo v aplikácii Swiss Mobility .

 

Existujú nejaké národné cyklistické trasy cez oblasť Valais?

Cesta Rhônou prechádza nádhernou horskou scenériou Valais po očarujúcich, tichých chodníkoch pozdĺž Rhony. 

Vedie po známych palmami lemovaných promenádach Ženevského jazera a malebných viníc Lavaux a končí pri kozmopolitnej Ženeve.

Prvá etapa z Andermattu cez priesmyk Furka do Goms je náročná. 

Preto by bolo voľnočasovým cyklistom lepšie odporučiť začať v Oberwalde a nasledovať Rhonu cez slnkom zaliate vysoké údolie. Trasa potom pokračuje dole smerom na Brig s hradom Stockalper. 

Rhôna lemuje prírodný park Pfyn-Finges, vinohradnícku obec Salgesch, hrady Sion a vedie po ženevskej promenáde paliem, popri viniciach v majetku Lavaux, zapísanom na zozname svetového dedičstva UNESCO, až kým sa neskončí v kozmopolitnom meste. v Ženeve alebo pokračuje ako eurocyklická trasa 17 do Stredozemia.

 

Hlavné body

 
  •  
    Pass Furka/Belvédère, prechádzka k ľadovcu Rhôna a k jeho prameňu
  •  
    Brig, palác Stockalper pochádzajúci zo 17. storočia
  •  
    St. Maurice, najstarší kláštor v Abendlande (1 500 rokov)
  •  
    Lavaux, viničné terasy v zozname svetového dedičstva UNESCO
  •  
    Ženeva, Medzinárodné múzeum červeného kríža a Červeného polmesiaca
  • Odporúčate národné cyklistické trasy?

Trasy sú dobre značené, často sú z nich fantastické výhľady a ak hľadáte dobrodružstvo na bicykli za poznaním Švajčiarska, tieto trasy vrelo odporúčam. 

 

Je potrebné si niečo uvedomiť?

Niektoré trasy používajú prírodný povrch, preto stojí za to ich naplánovať vopred a uvedomiť si to, aby ste sa vyhli akýmkoľvek prekvapeniam! Obvykle sa môžete naplánovať vyhnúť sa týmto častiam.

cykolturistika vo Švajčiarsku

 

Praktické informácie o cyklistike

„To najlepšie“ závisí od toho, aký druh zážitku by ste chceli a či cestujete s rodinou. 

Mestá a dediny Valais boli ovplyvnené Rimanmi so starými hradmi a zrúcaninami ako Martigny alebo Sion, hlavné mesto regiónu Valais. Je ľahké sa sem dostať z ženevského letiska po ceste alebo autom s cyklotrasami v každom smere. 

Lyžiarske strediská Verbier alebo Crans-Montana ponúkajú množstvo aktivít pre necyklistov a sú zábavnou destináciou na pobyt.

 

Prečo miluješ Švajčiarsko?

Švajčiarsko ponúka toľko rozmanitosti aktivít počas roka a keďže som človek v prírode, vyhovuje mi to! 

Od lyžovania v zime po turistiku a cykloturistiku v lete. Pôvodne to boli zimné športy, ktoré ma pôvodne priviedli do Švajčiarska, ale leto ma prinútilo zostať. Ročné obdobia sú také výrazné, že je to úžasné miesto, ktoré môžete nazvať domovom.

 

Čo by sme mali jesť, keď sme vo Švajčiarsku?

Každý z miestnych regiónov má svoju vlastnú potravinovú špecialitu a, ako si dokážete predstaviť, syr a čokoláda sú na prvom mieste v zozname. Či už je to syrové fondue alebo raclette, po jazde tu ste si to rozhodne zaslúžili!

 

Ako sa dostanete do Švajčiarska?

Ženeva alebo Zürich sú najlepšie letiská. Odtiaľto je ľahké si požičať auto alebo využiť neuveriteľnú vlakovú sieť priateľskú k bicyklom.